Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSS Пн, 26.08.2019, 03:48..........Форма входу
Меню сайту
  
        

Бібліотечні новини

5 листопада 2018 року бібліотекою ліцею в рамках позакласного заходу «Зустріч з книгою» провела  для учнів 2-Б класу ( кл.керівник Мельник В.В.) екскурсію «Мандрівка по книжковому місту». Юні читачі познайомилися з фондом бібліотеки, історією створення книги, відгадували загадки та грали в літературні ігри.

 

31 жовтня 2018 року в рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею серед учнів та педагогів ліцею була проведена корзинка висловів В.Сухомлинського , присвячена 100-річчю від дня народження педагога. Переглянути фото1, фото2.

З 29 по 30 жовтня 2018 року в рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею серед учнів 3-4 класів був організований перегляд відеороликів на  твори В.Сухомлинського , присвячений 100-річчю від дня народження педагога. Учні ще раз переконались, що такі поняття, як милосердя, чуйність, доброта, співчуття, розуміння є дуже актуальними в будь – який час і життєво необхідними для кожної людини. Переглянути фото1, фото2.

З 15.10.18 р. по 26.10.18 р. в рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею спільно з вчителем української мови та літератури Романенко Я.В. був проведений серед учнів 8-х класів  конкурс творів на тему: «Дитина  - це дзеркало сім’ї, як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відображається моральна чистота матері і батька», присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського ( див. за посиланням  https://youtu.be/cZSjysB475U)

З 15.10.18 р. по 26.10.18 р. в рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею спільно з вчителем образотворчого мистецтва Ніколаєнко Л.Г.  була організована серед учнів 7-х класів  виставка дитячих малюнків за творами В.Сухомлинського на тему: «Стежками любові і добра», яка присвячена 100-річчю від дня народження педагога (див. за посиланням https://youtu.be/vxgoQUdS5Ms)

В рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею були створені рекомендаційні покажчики літератури, присвячені 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського:

  • Формування творчої особистості дитини засобами шкільної бібліотеки: теорія і практика
  • Шкільна бібліотека як центр розвитку дитини у творчій спадщині В.О. Сухомлинського

 

   

В рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею була організована книжкова виставка «Літературна спадщина Василя Сухомлинського», присвячену 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.

 

  

12 жовтня 2018 року в рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею була організована віртуальна книжкова виставка «Серце віддаю дітям», присвячену 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського (див. «Віртуальна книжкова виставка»)

9 жовтня 2018 року в рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею спільно з учнями 10-А класу ( класний керівник Золотуха Л.І.) для учнів 4-х класів був проведений флешмоб на тему «Людина починається з добра», присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.

  

Кожний народ має свої знакові постаті.  Для України – це В.О. Сухомлинський – педагог, письменник, суспільний діяч, труди якого мають світове значення. Його життя було присвячене школі, дітям. Його педагогічна спадщина - це 40 книг, 600 статей, 1200 мініатюр – казок, притч, новел для дітей. Його книга «Серце віддаю дітям» вийшла 30 мовами світу.

Його ідеї, науково-методичні розробки, педагогічний досвід втілюються в навчально-виховних системах європейських держав, Японії та Америки.

В рамках  місячника шкільних бібліотек бібліотекою ліцею була організована виставка-портрет «Життя у фотографіях», присвячену 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.

                                    

З 1 по 31 жовтня 2018 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек,   починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).Упродовж  попередніх  років цей захід проводився за певною тематикою. У 2018 році місячник присвячено видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його  народження. Відповідно до рішення 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО  про відзначення 28 вересня  2018 р. на рівні ЮНЕСКО 100-річчя  від дня народження Василя Сухомлинського та  Постанови  Верховної  Ради України  від 8 лютого 2018 р.  № 2287-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2018 буде відбуватися під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек бібліотекою Валківського ліцею буде проведено ряд заходів (див. план)

10 вересня 2018 року в бібліотеці Валківського ліцею бібліотекарем було проведено екскурсію-знайомство для першокласників. Мета: ознайомлення учнів 1 класу із роботою шкільної бібліотеки, виховання любові та шани до книги, поваги до людей, що працюють над створенням книг. У вигляді цікавої бесіди діти ознайомилися із основним вмістом бібліотеки та повторили свої знання про казки. Також переглянули новинки періодики для малят та повторили правила користування книжками. Першокласники оглянули книги подарункового фонду. Книга – джерело знань. Саме від того, яка буде культура учнів у ставленні до книг та навчальної літератури, так вони і будуть читати та навчатися у школі.

  

7 вересня 2018 року бібліотекарем ліцею Стешенко А.А. спільно з вчителем природознавства Петренко З.В. для учнів 5-х класів  була проведена бесіда “Довідкова література”. Мета бесіди: дати учням уявлення про довідкову літературу, розкрити її значення в житті людини; навчити користуватися словниками, довідниками, енциклопедіями; удосконалювати навички роботи з ними; навчити здобувати якнайбільше інформації самостійно.

9 березня українська громадськість відзначає 204-ту річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців в бібліотеці ліцею створені віртуальна книжкова виставка «Шевченко в моєму серці» та буктрейлер «Т.Шевченко Гайдамаки» (ДИВ. розділи «Буктрейлер» та «Віртуальна книжкова виставка»)

Для відеороликів підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Дані форми реклами бібліотечного фонду призначені допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

 

22 січня 2018 року виповнюється 230 років від дня народження Джорджа Гордона Байрона (1788 – 1824) – англійського поета, зачинателя так званої байронічної течії в європейській літературі XIX ст. Його творчість увійшла в історію світової літератури як видатне художнє явище, пов’язане з епохою романтизму. Байрон був не лише визначним поетом-романтиком, а й став для своїх сучасників і наступних поколінь символом романтизму і політичного лібералізму в Європі XIX століття.

З нагоди 230-річчя від дня народження Джорджа Гордона Байрона у бібліотеці Валківського ліцею ім. О.Масельського створено віртуальну книжкову виставку «Лорд Байрон-людина-легенда» . (Див.розділ «ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА»)

 

22 січня – День соборності України, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до соборності став акт Злуки усіх українських земель в єдину самостійну державу. З цієї нагоди в бібліотеці ліцею створена книжкова виставка «Україна – соборна держава».

За допомогою літератури, яка представлена на виставці, учні ліцею можуть  поглибити знання про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.

2018 рік оголошено в Україні роком вивчення німецької мови. Сьогодні вона - перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. За словами Лілії Гриневич, німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської мови, а 52 % школярів вибирають її для вивчення як другу іноземну. Німеччина також посідає друге місце після Польщі за кількістю обмінів студентами з Україною. З цієї нагоди в бібліотеці ліцею створено постійну тематичну виставку «2018 рік – рік німецької мови в Україні».

 

 

УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІД 14 ЛИСТОПАДА 2017 РОКУ № 361/2017 ОГОЛОШЕНО В УКРАЇНІ 2018 РІК РОКОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ “Я МАЮ ПРАВО!” . З цієї нагоди в бібліотеці ліцею створено постійну тематичну виставку «Я маю право».

 

 

З метою оновлення бібліотечного фонду наша бібліотека протягом тривалого часу приймає участь у доброчинній акції "Подаруй бібліотеці книгу".Учні 11-А та 11-Б  класів (класні керівники Забара О.Б. та Кравцова Р.А.) мали нагоду придбати та подарувати бібліотеці нові видання художньої літератури сучасних авторів та класиків, цікаві нові книги для дітей як українських, так і зарубіжних авторів.

З давніх давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє - є книга. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть "Людина перестає мислити, коли перестає читати".

Упродовж багатьох століть пам'ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці. Але, на превеликий жаль, у зв'язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки сьогодні не в змозі поповнювати книжковий фонд новими надходженнями та періодичними виданнями.

В кожного з нас є дома книги, які ми прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги. Бібліотека ліцею з задоволенням приймає книги від читачів,  з метою поповнення бібліотечних фондів. Велика подяка учням-випускникам за подаровані книги. Ми впевнені, ЩО КОЖНА КНИГА ЗНАЙДЕ СВОГО ЧИТАЧА!

Книжкова виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

https://phc.org.ua/uploads/images/shutterstock_110817635.jpg1 грудня 2017 року відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему.

В бібліотеці Валківського ліцею ім. О.Масельського експонується тематична книжкова виставка «Моє здоров’я».

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше почав відзначатися  1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітня організація охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністри охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією ВІЛ/СНІД. Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її ідея належить художнику Франку Муру. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

25 листопада 2017 року , субота, - День пам’яті жертв Голодомору. Цього дня Україна і ввесь демократичний світ вшановує пам'ять 7 мільйонів невинних жертв Голодомору – геноциду української нації.

https://lh6.googleusercontent.com/-vx91eB2GhwQ/VHXK9_ThBRI/AAAAAAAAF_0/T13UX2iYBR4/w270-h242-no/10090601.jpgГолод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне у діяльності бібліотеки ліцею по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Тому до цієї дати бібліотека створила віртуальну книжкову виставку «Голодомор: почути через мовчання» ( див.розділ «Віртуальна книжкова виставка»)

 

09.11.2017 р. - День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава. З нагоди Дня української писемності та мови бібліотекою Валківського ліцею було створено віртуальну книжкову виставку «Мова наша – серце наше» (дивіться ВІРТУАЛЬНУ ВИСТАВКУ).

08.11.2017 виповнюється 500 років від дня народження Вишневецького Дмитра Івановича (1517–1563/1564), шляхтича, магната, князя. Хоча  Дмитро Вишневецький був князем і заможною людиною, його мета – захист Батьківщини від турків і татар – співпадала з інтересами низового козацтва, і в ній він стояв на боці народу і особистою хоробрістю, відвагою сприяв успіхові цієї боротьби. Спорудивши містечко-фортецю на Хортиці, він зумів об‘єднати козацькі сили, які визнали у ньому справжнього керівника і гетьмана.

З нагоди річниці від дня народження гетьмана бібліотекою Валківського ліцею було створено віртуальну книжкову виставку «Щоб козацька слава ніколи не пропала»(дивіться ВІРТУАЛЬНУ ВИСТАВКУ).

25.10.2017р. в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2017 бібліотекою Валківського ліцею ім. О.Масельського спільно з вчителем образотворчого мистецтва Ніколаєнко Л.Г. та учнями 5-6-х класів провели конкурс малюнків на тему «Я обираю здоров’я». Діти виявили творчий підхід, оригінальність у створення малюнків. Велика подяка всім учасникам.

20.10.2017 р. в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2017 бібліотекою Валківського ліцею ім. О.Масельського були проведені бібліотечні заходи на тему здорового способу життя:

  • О спорт, ти – світ
  • Здоров’я – мудрих гонорар

Мета проведених бібліотечних заходів: розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що негативно впливає на здоров’я; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; формувати прагнення берегти своє здоров'я, зважаючи на його цінність і значущість для людини.

18.10.2017 р. в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2017 бібліотекою Валківського ліцею ім.О.Масельського під гаслом « Здоров’я кожна людина цінує, то ж бібліотека Вам рекомендує…» були створені та розповсюджені серед учнів ліцею закладки для книг. Закладки містять правила здорового способу життя. А саме:

  • Активний рух
  • Збалансоване харчування
  • Зміцнення організму
  • Розвиток сили волі
  • Отримання нових знань про своє здоров’я

«Щастя, здоров'я», — без цих слів не обходиться жодне побажання. Тому, з одного боку, вони стали такими банальними, проте з іншого — це і є найважливіше у житті. Однак більшість людей розуміє, як чудово бути здоровим, тільки тоді, коли страждає від хвороби.

І нам потрібно нагадати усім: про свій організм і своє самопочуття треба піклуватися постійно.  Бібліотека ліцею ім. О. Масельського цілком змогла переконати всіх у цьому – влаштувала акцію «Корзинка здоров’я». Під гаслом   « В корзину руку протягни, народну мудрість осягни» ми запропонували учасникам пригадати якнайбільше прислів'їв, приказок і крилатих висловів про здоров'я. Дана акція пройшла з 1 по 10 жовтня 2017 року  в рамках Всеукраїнського місячника  шкільних бібліотек – 2017.

      

 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотк-2017 бібліотекою Валківського ліцею ім. О.Масельського серед учнів початкових класів був організований перегляд мультфільмів про спорт. Зокрема діти зустрілися з невгамовною пустункою Машею та її найкращим  другом Медведем.

Обзавестися правильними звичками і почати вести здоровий спосіб життя під силу кожному. Існує думка, що себе можна привчити до якої-небудь дії, якщо виконувати її 21 день поспіль. Після цього терміну ваші дії будуть "записані" на підсвідомому рівні і виконуватимуться автоматично. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2017 бібліотекою ліцею був організований перегляд соціальних роликів про здоров’я та здоровий спосіб життя. Мета перегляду: Обзавестися правильними звичками і почати вести здоровий спосіб життя під силу кожному, головне правильно діяти і слідувати всім основним принципам здорового способу життя.

 

9 жовтня 2017 року в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2017 та з метою з реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя бібліотекою Валківського ліцею ім.О.Масельського були організовані тематичні виставки літератури на теми:

* Моє здоров’я

* Батькам про дітей

Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2019
Використовуються технології uCoz